INTEGRACJA CENTRALI VOIP ASTERISK Z MICROSOFT TEAMS

Integracja centrali VoIP Asterisk z Microsoft Teams.

Asterisk to platforma typu open source do budowania aplikacji komunikacyjnych. Gwiazdka zmienia zwykły komputer w serwer komunikacyjny. Asterisk obsługuje systemy IP PBX, bramy VoIP, serwery konferencyjne i inne niestandardowe rozwiązania. Jest używany przez małe firmy, duże firmy, centra obsługi telefonicznej, przewoźników i agencje rządowe na całym świecie. Asterisk jest darmowym i otwartym oprogramowaniem. Asterisk jest sponsorowana przez Digium.

Obecnie w ponad 170 krajach stosuje się ponad milion systemów komunikacyjnych opartych o Asterisk. Asterisk jest używana przez prawie całą listę klientów z listy Fortune 1000. Najczęściej wdrażany przez integratorów systemów i programistów, Asterisk może stać się podstawą kompletnego systemu telefonu biznesowego lub wykorzystać do ulepszenia lub rozszerzenia istniejącego systemu lub do wypełnienia luki między systemami.

Aktualnie firmy pracują w trybach zdalnych i hybrydowych wykorzystując narzędzie Microsoft Teams jednakże brakuje ujednoliconej komunikacji bez systemu telefonicznego firmy.

Na zapotrzebowanie firm przygotowaliśmy integrację dwóch systemów, centrali VoIP Asterisk i systemu Microsoft Teams do wspólnego działania.

Dzięki naszej integracji możliwe jest teraz wykonywanie połączeń głosowych na zewnętrzne lub wewnętrzne numery telefonów z systemu Asterisk VoIP. Otrzymasz dostęp do historii połączeń.

Direct Routing pozwala na pełne wykorzystanie systemu telefonicznego wraz z dobrze znanym narzędziem czyli Microsoft Teams.

Chcesz mieć możliwość dzwonić z Microsoft Teams wykorzystując centralę Asterisk PBX ? Zapraszamy do kontaktu.

 

IPTELEKOM Michał Ludwiczak
Łyżwiarska 54
94-124 Łódź

Projekty PBX
+48 426 000 000

Formularz kontaktowy Iptelekom